با ارزشمندترین عمل

 

از منظر امام رضا(علیه السلام) هیچ عملی برتر و ارزشمندتر از نماز نیست، چرا که بهترین و میانبرترین راه برای رسیدن به قرب الهی است                                                                                             

 

مهر یا حسین کربلا نماز

انسان در مسیر زندگی دنیایی خویش، لحظاتی شیرین و به یاد ماندنی را تجربه می کند که شیرینی آن، همیشه در کام وجودش ماندگار است. از بین تمام این لحظات، شیرین ترین لحظات عمر یک مؤمن واقعی، لحظاتی است که با خدای بی نیاز به خلوت نشسته و به راز و نیاز و عبادت با حضرت حق می پردازد.

نماز اصلی ترین رابطه انسان باخداست که مایه ی صفای روح تقوی و تربیت انسان کامل است.

نماز مهمترین عبادتی است که بنا بر فرماایش حضرت علی علیه سلام اگر مقبول درگاهدخداوند متعال واقع شود سایر اعمال نیز قبول می شود.

به امید ان که بیش از پیش جامعه و میهن عزیزمان ایران در پرتو انوار درخشان نماز و نمازگزاران واقعی در مسیر سعادت حرکت نماید...در باره معنای پایه و ریشه‌ی اصلیِ«صلاة» ( salat ) در کتب لغت قول واحدی وجود ندارد اما بیشترِ اهل لغت آن را از ریشه‌ی «صلو» دانسته‌اند[4]، «صلو» را به معنای نرم شدن، انعطاف پذیر شدن و توجه کردن گفته‌اند. اگر صلاة را از ریشه ‍"صلٌ" در نظر بگیریم شاید معنای نزدیکتری با متن قرآن پیدا کند. صل یعنی صاف کردن و روشن کردن شراب، همچنین جدا کردن حبه از خاک به وسیله ریختن آب.

 

 
/ 0 نظر / 8 بازدید